Nacionālās bibliotēkas apskate

Sendija Sondore, 10. klase

Piektdien devāmies uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, un manas domas par bibliotēkām mainījās. Iepriekš, protams, biju redzējusi tās moderno ēku no ārpuses, bet nekad nebiju pabijusi iekšpusē.

Gaismas pils – nosaukums, kurš tai piedēvēts. Tā tiešām atgādina lepnu pili. Kaut arī ēka ir moderna, tajā manāms arī latviskais. No dizaina viedokļa viss, manuprāt, ir pārdomāts. Ja mākslas skolas dizaina stundās būtu jāatrod nepilnības, es diez vai pamanītu. Atausa atmiņās arī mūsu vecā nauda – lats. Biju jau to aizmirsusi. Ekskursijas vadītāja ļāva iepazīt daudz interesantas informācijas, bet visspilgtāk atmiņā palika „Tautas grāmatu plaukts” un stāvs, no kura varēja vērot pilsētu. Redzējām Dainu skapja oriģinālu, mazāko bibliotēkas grāmatu un mākslas darbus, kas bija izstādīti telpās. Mēs redzējām tiešam daudz. Vairāk nekā biju domājusi.

Laiks bija pavadīts labi. Pēc šīs ekskursijas es ar Ievu devos pēc kafijas, lai mierīgi pavadītu šo pēdējo skolas dienu. Mēs jutāmies nedaudz nogurušas, bet tas bija patīkami. Ārpusē jau bija tumšs, kad pašķīrāmies, bet Gaismas pilī – gaišs.

     

 

      

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *