Aktuālie pasākumi karjeras izglītībā 2023./2024.m.g.

Aktuālie pasākumi karjeras izglītībā 2023./2024.m.g.


Iepazīsti mūsu programmas klātienē un uzzini vairāk par mācību iespējām Valsts SIA Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā! (Rīgā un Preiļos)

9.Aprīlī:              

 Tūrisma, viesmīlības un komerczinību programmas  plkst. 10:00 -Rīgā (Nīcgales iela 26)      

 * Preiļos (Sporta iela 1) 14:00 visas jomas! 

* Stila, modes un dizaina programmas plkst. 10:30  -Rīgā (A.Deglava iela 41a)                                                      

10. aprīlī:      

 * Pārtikas produktu ražošanas un ēdināšanas programmas plkst 10:00 -Rīgā (Nīcgales iela 26) )Atvērto durvju dienas darba kārtība:

– Dalībnieku reģistrācija.

 – Prezentācija par tehnikumā apgūstamajām profesijām. Tikšanās ar tehnikuma administrāciju un nodaļu vadītājiem. Iespēja uzdot interesējošos jautājumus par mācību procesu tehnikumā

– Ekskursija pa tehnikuma mācību telpām Nīcgales ielā 26 un Deglava ielā 41a

– Jautājumi un atbildes.

Tev būs iespēja uzzināt visu par sev interesējošām profesijām, paviesoties mūsu modernajās mācību darbnīcās un klasēs, apskatīt multifunkcionālo sporta halli un virtuālās realitātes telpu, kā arī mūsu mūsdienīgo dienesta viesnīcu. Varēsi uzdot sev interesējošus jautājumus nodaļu vadītājiem, skolotājiem un audzēkņiem. Pasākums norisināsies divas dienas no 9.04. – 10.04.2024.

📩PIESAKIES!->https://forms.office.com/e/dYnKxVtzRk
Tavas nākotnes iespējas – studiju festivāls “L-Universs”

23. un 24. februārī Latvijas Universitāte (LU) ikvienu interesentu – skolēnus, skolotājus, vecākus un citus – aicina uz Latvijā lielāko studiju festivālu “L-Universs”. Pasākums notiks LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājā Torņakalnā no plkst. 9.00 līdz 18.00 un ieeja tajā būs bez maksas.  

Svarigākais:

  1. Pasākumā ieeja bez maksas
  2. Apvienojiet pasākuma apmeklējumu ar Izstāde Skola
  3. Ierēķiniet L-Universs apmeklējumam vismaz 2h (pasākuma programma ļoti interesanta un noderīga)
  4. Iebraukšana ar lielajiem autobusiem Latvijas Universitātes autostāvietā nav iespējama, līdz ar to autobusi Jūs izlaiž pie pasākuma un pēc pasākuma savāc
  5. Pirms dodaties uz pasākumu aicinām jau iepriekš iepazīties ar tā programmu, lai zināt ko vēlaties redzēt;
  6. Pasākuma programma apskatāma šeit – https://www.lu.lv/gribustudet/pasakums-luniverss/ 

“L-Universs” ir LU alternatīva ierastajai izstādei “Skola”, kas katru gadu notiek Ķīpsalas izstāžu kompleksā. Kā lielākā Latvijas augstskola ar plašāko studiju programmu piedāvājumu, LU vēlas sniegt topošajiem studentiem un viņu atbalstītājiem iespējami pilnīgu informāciju un iesaistes iespējas.

Festivālā “L-Universs” apmeklētājiem būs iespēja iepazīt studiju iespējas LU un iemēģināt roku savā nākotnes profesijā dažādos laboratorijas darbos, situāciju izspēlēs un testos. Universitātes pārstāvji – studenti, mācībspēki un izcilas personības – saistošās sarunās un diskusijās iepazīstinās ar augstskolas vairāk nekā 150 daudzveidīgajām un kvalitatīvajām studiju programmām.  

Apmeklētāji, kuriem studiju virziena izvēle, iespējams, vēl ir liels nezināmais, varēs tikties ar karjeras konsultantu, kas palīdzēs saskatīt savas stiprās puses un izvēlēties pareizo ceļu turpmākai attīstībai. LU Studentu padome iepazīstinās ar aizraujošo studentu sabiedrisko dzīvi, no “pirmajām rokām” jeb pašiem dalībniekiem varēs uzzināt par ārpusstudiju aktivitātēm, kurās var iesaistīties studenti – amatiermāksla, sports, tematiskie klubi u.c.  

Pasākuma laikā, piektdien, 23. februārī, skolotājiem būs izveidota īpaša, tikai viņiem pieejama tīklošanās un atpūtas zona jeb “Skolotāju lounge”. Īpaši pedagogiem sagatavotajā pasākuma programmā gaidāmas sarunas par skolotāju ikdienas darbu un labsajūtu, jauno skolotāju izaicinājumiem, tikšanās ar augstskolas ekspertiem un dažādu speciālistu padomi. Pieteikšanās dalībai “Skolotāju lounge” turpināsies līdz 9. februārim.

Tāpat 23. februārī vairākas Latvijas skolas saņems LU Skolu balvu, ko LU pasniedz par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā studijām Latvijas Universitātē. Skolu pārstāvji ne vien pulcēsies apbalvošanas ceremonijā, bet arī tiks iesaistīti tieši viņiem sagatavotā Erudīcijas spēlē, par kuras skatītājiem un līdzjutējiem varēs kļūt ikviens festivāla apmeklētājs.  

”L-Universs” būs visaptverošs, spožs un daudzveidīgs – gluži kā visums virs mūsu galvām, kam nav ne gala, ne robežu. Festivāla programma ir pieejama LU portālā www.lu.lv un tā tiks pastāvīgi papildināta līdz pat festivāla sākumam. “L-Universs” apmeklējums un dalība visās aktivitātēs ir bez maksas. Universitāte aicina plānot ierašanos pēc iespējas videi draudzīgi – ar sabiedrisko transportu vai kājām.  


Karjeras diena Banku augstskolā 13. februārī.

Mūsu jauniešiem Latvijā ir daudz iespēju veidot savu veiksmīgu karjeru gan vietējos, gan starptautiskos uzņēmumos un savas zināšanas un pūles ieguldīt Latvijas labā, tikai mums par to viņiem jāizstāsta un jāļauj pašiem par to pārliecināties. Tieši tāpēc šogad organizējam Karjeras dienu gan mūsu studentiem, gan skolēniem. Skolēniem ir iespēja satikt vienkopus vairākus finanšu un tehnologiju nozaru uzņēmumus Banku augstskolā 13.februārī.

Pasākumā būs iespēja dzirdēt prezentācijas un satikt pie stendiem šādus uzņēmumus:

AAS “BTA Baltic Insurance Company”, Accenture Baltics, Swedbank Latvija, Apdrošināšanas sabiedrība ERGO, Luminor Bank, SIA “Cabot Latvia” , Deloitte Latvia , ASAP Promo, KPMG Baltics SIA, Maxima Latvija, SIA “MSC Shared Service Center Riga”RocheSIA “Tietoevry Latvia” un Latvijas Republikas Valsts Kontrole, kā arī BAFF stipendiju programmu un SIA “Alma Career Latvia” (Iepriekš – SIA “CV – Online Latvia”). 


Rīgas Aeronavigācijas institūta (RAI) piedāvājums karjeras izglītībai.

Rīgas Aeronavigācijas institūts (RAI), piedāvā iepazīties ar studiju  programmām un studiju iespējām mūsu institūtā. 

RAI ir profesionāli orientēta augstskola un sagatavo darba tirgum sekojošus speciālistus:  pilots, aviācijas dispečers, avio-mehāniķis, transporta uzņēmuma vadītājs un menedžeris, loģistikas speciālists, elektronikas inženieris.

Pavasara semestrī RAI ir izsludinājis vairākas atvērto durvju dienas (skat. zemāk).


Janvārī jau trešo reizi atgriezīsies Riga Business School ikgadējā Greenhouse programma vidusskolēniem. Tā ir intensīva trīs nedēļu bezmaksas programma angļu valodā,

kuras laikā mērķtiecīgi un motivēti vidusskolēni tiek sagatavoti bakalaura studijām. Skolēniem ir ne tikai iespēja izmēģināt studijas Riga Business School, bet arī:


🌱 Piedalīties RBS starptautisko pasniedzēju lekcijās.
🌱 Darboties semināros kopā ar  pārstāvjiem no vadošajiem Latvijas uzņēmumiem.
🌱 Strādāt komandās pie reāliem biznesa izaicinājumiem.
🌱 Iegūt jaunus draugus, vai biznesa partnerus.
🌱 Cīnīties par balvām!

Pieteikšanās līdz 15. janvārim. Vietu skaits ierobežots! Vairāk par programmu: https://greenhouse.rbs.lv/

Izmantojiet iespēju!


Rīgas Juridiskā augstskolas vidusskolēnus aicina bez maksas apgūt tiesību, biznesa un diplomātijas pamatus

11. un 12. klases skolēniem ir iespēja pieteikties Rīgas Juridiskās augstskolas (Riga Graduate School of Law) Izcilības skolai (Excellence School). Četru nodarbību (plus diplomu pasniegšana) kursā, kas sāksies 20. janvārī un noslēgsies 17. februārī, dalībnieki gūs ieskatu tiesībās, diplomātijā un biznesā, kā arī apgūs un pilnveidos prasmes, kas nepieciešamas personības izaugsmei un karjeras veidošanai.

Izcilības skolas lekcijas norisināsies angļu valodā. Dalība ir bez maksas.

Nodarbības pasniegs Latvijas vēstniece Zviedrijā prof. Ilze Rūse, starptautisko tiesību speciāliste, Rīgas Juridiskās augstskolas (RJA) lektore Anastasija Kaplane, biznesa vadības speciālists un RJA Maģistra programmu direktors Valīds Gumā (Waleed Gumaa), Satversmes tiesas Juridiskā departamenta vadītājs, RJA pasniedzējs Kristaps Tamužs, ārpolitikas speciālists, RJA pasniedzējs Dr. Mārtiņš Hiršs, kā arī citi zinošākie dažādu nozaru speciālisti.

Praktiskajās nodarbībās dalībnieki apmeklēs arī dažādus Latvijas uzņēmumus, lai pieredzētu, kā zināšanas tiesībās, diplomātijā un biznesā tiek pielietotas reālajā dzīvē.

“Izcilības skola ir piemērota tiem, kurus interesē starptautiskās attiecības, vēsture, politika un uzņēmējdarbība, un tiem, kas ir gatavi intelektuāliem izaicinājumiem. Pirmā sesija par likumu ietvers divas jomas: starptautiskās tiesības un cilvēktiesības. Nodarbības pirmajā daļā studentiem parādīs, kā visam – sākot no vienkāršiem ikdienas uzdevumiem līdz plaši apspriestiem pasaules notikumiem – ir saikne ar likumu. Nodarbības otrajā daļā tiks apspriestas cilvēktiesības: kas tās ir un ko tās aizsargā? Vai pastāv tiesības uz internetu vai tiesības uz rīta kafiju?,” studentus iedrošina pasniedzēja Anastasija Kaplane.

“Lekcijā runāsim par to, kas ir taisnīgums un tiesiskums. Vai tieslietās var būt tādas situācijas, kad viens ir, bet otra nav? Un, ja tā, vai šādām situācijām vajadzētu pastāvēt? Lekcijas gaitā gūsim ieskatu jurista rīcībā esošajos instrumentos ar kuriem panākt, ka visi risinājumi ir gan tiesiski, gan taisnīgi. Tādi ir, piemēram, vispārējie tiesību principi, tiesību interpretācija un tālākveidošana,” stāsta Kristaps Tamužs. “Nodarbība būs vērtīga ikvienam, kurš ir aizdomājies par to, kas ir likums. Tēmas izpratne palīdzēs apzināties, ka jurisprudence ir daudz kas vairāk par mehānisku tiesību normu piemērošanu.”

“Mērķis manai nodarbībai būs informēt par diplomātijas profesiju, nepieciešamajām prasmēm un zināšanām, diplomātiskā dienesta karjeras iespējām un praktiskajiem aspektiem, kas saistīti ar diplomātisko darbu – protokols, ekonomiskā diplomātija, vizītes, Vīnes konvencija,” stāsta Latvijas vēstniece Zviedrijā prof. Ilze Rūse.

RJA Izcilības skolā būs 4 nodarbības– 20. janvārī (tiesības), 27. janvārī (diplomātija), 10. februārī (bizness), 15. februārī (uzņēmumu vizīte) un diplomu pasniegšana, kas notiks 17. februārī. Nodarbības notiks Rīgas Juridiskās augstskolas telpās Rīgā, Strēlnieku ielā 4-k2.

Pieteikšanās līdz 14. janvārim: https://apply.rgsl.edu.lv/courses/course/48-certificate-rgsl-excellence-school  

Vairāk informācijas: https://www.rgsl.edu.lv/lv/zinas-un-pasakumi/zinas/aicinam-pieteikties-rigas-juridiskas-augstskolas-izcilibas-skolai

Sekmīgi pabeidzot RJA Izcilības skolu, vidusskolēni saņems 15% studiju maksas atlaidi pirmā gada bakalaura studijām RJA.

Atvērto durvju diena

Rīgas Juridiskā augstskola regulāri organizē atvērto durvju dienas, kurās ikviens interesents, tai skaitā vecāki un aizgādņi, aicināti iepazīties ar skolas vadību, pasniedzējiem, studentiem, absolventiem, kā arī izzināt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem par studiju saturu, mācību procesu un karjeras iespējām.

Tuvākā Atvērto durvju diena klātienē Rīgas Juridiskās augstskolas telpās ir sestdien, 16. janvārī plkst. 11.00.

Pieteikšanās: RJA Bakalaura programmu Virtuālā atvērto durvju diena 19.janvārī plkst 16:00 — Rīgas Juridiskā augstskola (rgsl.edu.lv)

Savukārt nākamā Atvērto durvju diena klātienē Rīgas Juridiskās auditorijā ir sestdien,  2. februārī plkst. 16.00: https://forms.gle/KjgKMoYgTxH77Ziq7


Nepalaid garām lielisku iespēju!

Vidusskolēnus aicina uz bezmaksas profesionālās izaugsmes nodarbībām sociālajās zinātnēs LU SZF.


RTU Atvērto durvju diena Ķīpsalā
27. janvārī Ķīpsalas studentu pilsētiņa plaši vērs savas durvis topošajiem studentiem un inženierzinātņu entuziastiem, lai tos iepazīstinātu ar plašo studiju programmu klāstu. RTU auditoriju centrā «Domus Auditorialis»  būs unikāla iespēja satikt visu RTU struktūrvienību pārstāvjus vienuviet un uzdot sev interesējošos jautājumus.
Vairāk informācijas: https://www.rtu.lv/lv/nac-studet/pasakumi-skoleniem/rtu-atverto-durvju-diena

Izstāde «Skola 2024»
No 23. līdz 25. februārim RTU piedalīsies starptautiskajā izstādē “Skola 2024» Ķīpsalas izstāžu hallē. Kā ierasts, izstādes apmeklētāji varēs saņemt atbildes uz jautājumiem gan par uzņemšanas prasībām un nosacījumiem, gan par studiju procesu un ārpusstudiju aktivitātēm.

«Seko studentam» 
No 11. līdz 15. martam RTU piedāvā lielisku iespēju iepazīties ar studiju ikdienu un nākotnes perspektīvām pasākumā «Seko studentam», 1-2 dienu garumā dodot iespēju sekot RTU studentiem un uzdot visus interesējošos jautājumus studijām un studenta dzīvi tam cilvēkam, kas to piedzīvo TAGAD! Reģistrēšanās pasākumam no 12. līdz 23. februārim.
Vairāk informācijas: https://sekostudentam.rtu.lv/