Filmā redzētais vai grāmatā lasītais?

28.novembrī  6.a, 6.b un 7.b klase projekta “Skolas soma” ietvaros apmeklēja kinofilmu “Bille”. Pēc filmas skolēnu kopējie iespaidi bija pozitīvi, dažiem gan šķita, ka filma bija drūma un tajā maz darbības.

Pēc kinofilmas noskatīšanās skolēniem bija jāizlasa kāda no Vizmas Belševicas romāna nodaļām un domrakstā pārspriedumā jāsalīdzina filmā redzētais un grāmatā lasītais.

Kopumā secinājums viens – grāmata tomēr interesantāka, vairāk ļauj iztēloties un saprast meitenes iekšējo pasauli:

“Grāmata no filmas atšķīrās ar daudzām lietām. Grāmatā “Bille” viss stāsts ir izskaidrots sīkāk, jo grāmatā ietilpst vairāk varoņu un notikumu vietu. Bet filmā ”Bille” varoņu bija pārāk maz, un vietu, kur bija veiktas darbības, arī. Tad salīdzinot to, ka grāmatā meitene vēlējās sev vārdu Dzidra, bet filmā pavisam citādu, rodas jautājums- kuru vārdu tad īsti rakstniece sev gribējusi? Filmā ”Bille” meitene vēlējās sev vārdu Vizma. Arī  Billes kristības grāmatā notika krustmātes Olgas mājas, bet filmā pavisam citā vietā –  meitenes mājās. Pēc Vizmas Belševicas romāna „Bille ” izlasīšanas man ir izveidojies savs priekšstats par to, ka rakstniece ir interesanta personība, kas izaugusi ļoti skarbos apstākļos. ” (Aleksandra 6.b)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *