Te – skudru pūznī

2018./2019.m.g. 2. semestrī “Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas 47. vidusskolas 1. klases skolēni devās uz Latvijas Dabas muzeju piedalīties nodarbībā ,,Te – skudru pūznī”.

Pirms devāmies uz pieteikto nodarbību klases audzinātāja kopā ar bērniem gājām tuvākajā apkārtnē apskatīt kukainīšus, kuri jau ir pamodušies. Daudz tādu nebija, bet ieraudzījām arī skudriņas.

Klasē latviešu valodas stundās lasījām stāstus, tautasdziesmas par kukaiņiem. Matemātikā skaitījām un risinājām teksta uzdevumus par skudru oliņām. Vizuālajā mākslā zīmējām skudras. Mūzikā dziedājām dziesmas (bitīšu vietā dārziņā likām skudriņas) un spēlējām spēles.

Šajā nodarbībā skolēni uzzināja ļoti daudz interesantas lietas gan par pašām skudrām, gan viņu dzīvi. Uzzinājām, cik ļoti daudz dažādu skudru sugu ir mūsu Latvijā. Liels izbrīns skolēniem bija par to, cik dziļi zemē skudras taisa savu māju. ( Mēs redzam tikai virspusi.)

Praktiskajā daļā skolēniem tika izdalītas dažādas bildes un pašiem bija jāatceras un jāatrod tā vieta zīmējumā, par kuru tika iegūta informācija (darba bite, māte, oliņas utt.)

Braucot pavasara ekskursijā noteikti pievērsīsim uzmanību skudru pūžņiem un tā dzīvībai ap to!

2018./2019.m.g. 2.semestrī “Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas 47.vidusskolas 1.klases skolēni devās uz Latvijas Dabas muzeju piedalīties nodarbībā ,,Latvijas zvēru pēdas un grauzumi”.

Programmas joma- Latvijas daba un kultūrainavas, norises veids – izstāde un muzejpedagoģijas nodarbība, kuras laikā skolēni uzzināja vairāk par Latvijā dzīvojošajiem dzīvniekiem, to atšķirībām izskatā un dzīvesveidā, par dažādo ēdienkarti un mājokļiem, kā arī uzzināja jaunu jēdzienu – pārnadži. Pasākums bija ļoti interesants, bija pietiekoši daudz praktisko nodarbību ( puzles likšana, dzīvnieku atpazīšana pēc attēla, zīmēšana, pēdu atpazīšana).

Atgriezušies skolā, bērni centās atcerēties redzēto un dzirdēto , un katrs mēģināja kaut ko pastāstīt, nosaukt attēlos redzamos dzīvniekus, atcerēties dziesmas, kurās minēti dzīvnieki.

Pasākumi ir atbilstoši mācību saturam dabaszinībās un caurvijas ar latviešu valodu, sociālajām zinībām, matemātiku , vizuālo mākslu un mūziku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *