2. klase Rīgas motormuzejā

Pavasarī “Skolas somas” ietvaros 2. klase devās uz Rīgas motormuzeju. Rīgas motormuzejs ir lielākais seno spēkratu muzejs Baltijas valstīs. Muzejs dibināts 1989. gadā pēc Latvijas Antīko automobīļu kluba iniciatīvas. Muzeja ekspozīcija veidota kā aizraujošs un interaktīvs stāsts par unikāliem spēkratiem, ievērojamām personībām un nozīmīgākajiem notikumiem auto un cilvēces vēsturē. Ekspozīcijas izvietotas trīs stāvos, tajā aplūkojami vairāk nekā 100 unikālu automobīļu, motociklu un velosipēdu. Muzejā ir gan informatīvie ekrāni, gan grozāmie mehānismi, interaktīvais kino un pat telefona būdiņa, kura stāsta padomju laika anekdotes.
Visvairāk skolēni novērtēja iespēju līdzdarboties, izmēģinot dažādi darbināmus stendus, lai praktiskā veidā izzinātu auto vēsturi. Skolēnu iecienītākās vietas ekspozīcijā bija REF busiņa apzīmēšana, tikpat interesanti likās bērnu atpūtas stūrītis ar rūcošo auto, kā arī uz muzeja terases ierīkotais interaktīvais spēļu laukums. Skolēniem bija iespēja pašiem izbraukt Biķernieku trasi simulātorā, gan interaktīvajos ekrānos uzzināt visu par apkārtesošajiem spēkratiem, gan protams, izsekot auto attīstībai un vēsturei.
Skolēnu ierosinājumi pēc muzeja apmeklēšanas:
Caurspīdīgie mehānismi ir ļoti interesanti un tādus varētu veidot daudz vairāk, par visu auto darbības ciklu, no starta līdz bremzēm.
Izgatavot vienu antīku auto “butaforiju”, kurā drīkstētu iekāpt un visus kloķus aptaustīt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *