VIP – Veiksme, Intuīcija, Prāts

Konkurss kļuvis jau par skolas tradīciju (notiek jau 7 gadus).

Konkursā iekļauti uzdevumi no 5 mācību priekšmetiem – fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija, vēsture.

Konkursā piedalās komandas no 8.-10.kl. Komandā ir pa 6 cilvēkiem. Skolēnu uzdevums ir izdomāt komandas nosaukumu un devīzi, kā arī izpildīt konkursa 3 uzdevumus – testu, mācību priekšmeta stacijas un Mēmo šovu.

Lai konkursa uzdevumus sekmīgi izpildītu, ir svarīgas ne tikai zināšanas, bet arī komandas sadarbība, vienotība un nedaudz veiksmes.

Tests visām komandām notiek vienlaicīgi. Jautājumi un atbilžu varianti tiek nolasīti un atkārtoti. Komandas var redzēt pārējo viedokli, bet ir jāpieņem pašu lēmums, jo jautājumi ir gan vienkārši, gan ar “āķīšiem”.

Priekšmeta stacijās katrs skolotājs sagatavo specifiskus uzdevumus, kurus komandām ir jācenšas izpildīt ierobežotā laikā. Tādēļ ir īpaši svarīga sadarbība un prasmes izvēlēties pareizo taktiku, kā iegūt maksimāli daudz punktu. Parasti uzdevumu ir tik daudz, ka pagūt visus izpildīt nav iespējams.

Mēmajā šova ir svarīgi visi dalībnieki – gan tas kurš rāda, gan tie, kuri cenšas uzminēt, jo īpaši tādēļ, ka citas komandas arī vēro un drīz var sākt minēt un, iespējams, atņemt punktus.

Konkursa mērķis ir popularizēt šos mācību priekšmetus, ieinteresēt skolēnus dažādās tēmās, kā arī iedrošināt skolēnus piedalīties pat bez izcilām zināšanām, jo šajā konkursā piedalās komanda, kur katram jāiegulda savs devums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *