Raidījums skolēniem “Kas un kāpēc jāzina par 1990. gada 4. maiju”

Lai veicinātu izpratni par Latvijas valstiskumu un valsts svētku nozīmi, 30. aprīlī TV projekts “Tava klase” skolēniem piedāvā īpašu raidījumu “Kas un kāpēc jāzina par 1990.gada 4.maiju”.

Raidījumu vadīs vēsturnieks un Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš, kā viesi tajā aicināti piedalīties 4.maija deklarācijas kluba prezidente Velta Čebotarenoka un žurnālists, viens no atmodas laika redzamākajiem pārstāvjiem Dainis Īvāns.

“Kopš 4.maija deklarācijas pieņemšanas apritējuši jau 30 gadi. Raidījumā vēlamies kopīgi paraudzīties uz to, kādas iespējas jauniešiem ir šobrīd Latvijā un kādas tās bija toreiz, PSRS laikos. Laiki mainījušies, bet jauniešu izaicinājumi kā vienmēr – ir un paliek neatkarīgi no laika un politiskās iekārtas,” saka Gatis Krūmiņš.

Šajās dienās klajā nāk vēsturnieku Gata Krūmiņa un Jāņa Šiliņa izdevniecībā “Latvijas Mediji” izdotā grāmata par Latvijas valstiskuma tapšanu un atdzimšanu “Latvijas Republikas dibinātāji un atjaunotāji”. Grāmatai ir pievienoti plaši digitālie pielikumi, tostarp intervijas ar 33 bijušajiem Augstākās Padomes deputātiem un Neatkarības deklarācijas koncepcijas autoru, pašreizējo Valsts prezidentu Egilu Levitu.

Grāmata par Latvijas vēsturei tik svarīgajiem notikumiem runā, atklājot 176 personību biogrāfijas. 38 Latvijas Tautas padomes locekļi, kuri 1918. gada 18. novembrī proklamēja Latvijas Republiku, un 138 Augstākās Padomes deputāti, kuri balsoja par neatkarības deklarāciju 1990.gada 4.maijā, ir šīs grāmatas centrā.

Raidījumu 30.aprīlī plkst.10.00-10.40 varēs noskatīties telekanālos “RETV” un “Sportacentrs.com”, kā arī vietnē “www.tavaklase.lv”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *