Izaicinājums “Neapēd zemeslodi”

Janvāris kā ik gadu uzsāksies ar Neapēd zemeslodi izaicinājumu, kurā cilvēki izmēģina ēst vairāk veselīgu augu ēdienu, lai mazinātu savu ietekmi uz vidi. 

Pārfrāzējot populāro teicienu, klimata pārmaiņas neviens vēl nav atcēlis, tieši otrādi – tās pandēmijas ietvaros palikušas novārtā, bet pandēmija reiz beigsies, kamēr klimata pārmaiņas tikai turpināsies. Un tie, kas šīs sekas izjutīs, būs bērni un jaunieši. Tāpēc arī aicinām jūsu skolu piedalīties izaicinājumā ēst videi draudzīgāk! 

Piesakieties: https://ej.uz/skolasneapedzemeslodi

Lielākoties cilvēkiem ir grūti saprast, ko viņi savā ikdienā var darīt, lai mazinātu klimata pārmaiņas, bet arī uzturam, ko lietojam, ir milzīga ietekme. Īpaši spiedoši uz klimatu ir gaļas un piena produkti, kas ir ļoti populāra izvēle Rietumu virtuvē. 

Izaicinājuma dalībnieki ik dienu saņem vēstules ar gardām, vienkāršām augu receptēm, informāciju par veselību, uzturvielām, vidi un visu ko citu interesantu. 

Turklāt izaicinājumam ir iespējams pieteikties 3 līmeņos – “ēst veģetāri 3 dienas nedeļā”, otrais ir “ēst veģetāri visu mēnesi” vai arī “ēst tikai augu produktus visu mēnesi”. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *