Informācijai!

2021. gada 7. janvārī stājās spēkā grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, valdība līdz 25. janvārim pagarināja drošības pasākumus, jo Covid-19 izplatība Latvijā vēl joprojām turpinās.Ar grozījumiem var iepazīties šeit.

Grozījumos noteikts, ka līdz 22. janvārim 1. – 4. klašu skolēniem būs pagarināts ziemas brīvlaiks.

·  5. – 12. klašu skolēni no 11. janvāra mācīsies attālināti.

·  Klātienē darbosies speciālās izglītības iestādes un bērnudārzi.

·  Citas praktiskās nodarbības (arī individuāli) iespējamas tikai attālināti. Pieaugušo profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmu apguve nodarbības drīkstēs notikt tikai attālināti.

·  Interešu izglītība un dažādi mēģinājumi arī drīkstēs notikt tikai attālināti.

·  Tāpat kā līdz šim amatieru sporta treniņi drīkstēs notikt tikai ārpus telpām (līdz 10 cilvēkiem, neizmantojot ģērbtuves). Tas nozīmē, ka sporta klubi neuzņems klientus iekštelpās – nestrādās trenažieru zāles un nevarēs doties uz klubu trenēties individuāli.

·  Nestrādās izstāžu vietas un citas kultūrvietas, kā arī nedrīkstēs organizēt gadatirgus.

·  Bibliotēkas drīkstēs izsniegt grāmatas uz mājām.

·  Apmeklētājiem būs slēgtas muzeju iekštelpas, bet turpinās darboties muzeju brīvdabas teritorijas, kurās būs jānodrošina cilvēku vienvirziena kustību, jānovērš cilvēku plūsmu sastapšanās un jānodrošina vismaz 2 metru distancēšanās. Ar šādiem nosacījumiem darboties varēs arī dabas takas.                

·  Nestrādās visa skaistumkopšanas nozare (tajā skaitā arī frizieri).

·  Sporta inventāra nomas pakalpojumus drīkstēs sniegt tikai ārpus telpām.

·  Nenotiks fotosesijas un netiks sniegti citi foto pakalpojumi, izņemot foto dokumentiem.

Vēl līdz 25. janvārim būs pagarināts esošais tirdzniecības režīms. Vienlaikus valdība lēma paplašināt tirdzniecībā pieejamo preču sarakstu, iekļaujot tajā arī preces, kas nepieciešamas ziemas apstākļos. Ekonomikas ministrijas tīmekļvietnē publicēti detalizēti higiēnas preču un saimniecības preču saraksti, kuru tirdzniecība ir atļauta.

Tāpat noteikts, ka mājsēde no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00 jāievēro naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu. Šāds nosacījums būs spēkā līdz 24. janvārim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *