Programma “Latvijas skolas soma”

Jaunākos programmas “Latvijas skolas soma” pasākumus skatīt šeit:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100090736663373

Pašās mācību gada beigās – 2019. gada 24. maijā – 5.a un 5. b klases skolēni apmeklēja muzeju “Dauderi”, kam īpaša, savdabīga vieta Latvijas kultūrā un Sarkandaugavas kultūrainavā.

Skolēniem bija iespēja iepazīt muzeja ēku, kura no 1937. līdz 1940. gadam Latvijas Valsts un Ministru prezidentam Kārlim Ulmanim kalpoja kā vasaras rezidence. Muzejā varēja aplūkot latviešu kultūras mecenāta un kolekcionāra Gaida Graudiņa trimdā vākto kolekciju Latvijas sabiedrībai. Šajā kolekcijā, iespējams, pats vērtīgākais kultūras eksponāts ir Vilhelma Purvīša gleznas “Pavasara ainava” oriģināls.

Ekskursijas turpinājumā skolēni piedalījās interaktīvā spēlē “Apslēpto dārgumu meklēšana” muzeja pagalmā.

Lūk, dažu skolēni viedoklis par kultūras muzeja “Dauderi” apmeklējumu:

“Man ļoti patika greznie muzeja griesti, jo tie bija apzeltīti, dažādiem rotājumiem un dažādās krāsās. Patika arī Gaida Graudiņa kolekcija, it īpaši V. Purvīša glezna, jo tajā bija attēlota Latvijas daba, un tautiskā josta, jo tajā bija ieausti dažādi raksti. Tāpat interesants bija kamīns “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”, jo tas bija ļoti grezns.” (Anda)

“Es visvairāk atceros Kārļa Ulmaņa vaska figūru, kura izskatījās tik īsta, un viņa darbistabu. Tur bija liels koka galds un sarkankoka krēsls.” (Alens)

“Man “Dauderos” īpašas likās telpas, jo tur daudz kas bija saglabājies no senākiem laikiem, piemēram, grīdas parkets, griestu zīmējumi, dažas mēbeles, piemēram, sekretērs. Man bija interesanti ieraudzīt arī pagājušā gadsimta virtuvi.” (Agnete)

“Man palikusi atmiņā arī virtuve, jo tajā bija daudzi priekšmeti, ko mūsdienās nelieto, piemēram, mušu ķērājs.” (Annija)

“Man patika dārzs, kas bija apkārt ēkai, jo tas bija rūpīgi kopts, tāpēc skaists.” (Elīna)

“Visvairāk patika apslēpto dārgumu medības, kad bija jāmeklē norādes, kur kas atradās. Tā labi varēja iepazīt “Dauderu” dārzu un vajadzēja sadarboties.” (Beāte; Ralfs)

Kopumā skolēni varēja aplūkot latvisko kultūras mantojumu, kā arī piedalīties kopīgā interaktīvā spēlē, kur nepieciešama sadarbības prasme.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *